Obecny czas: 19 Paź 2018, 16:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: broń etatowe używana bardzo rzadko lub eksperymentalna
PostWysłany: 05 Cze 2013, 10:07 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Sie 2009, 18:32
Ale fajny Team na tym zdjeciu, a jeszcze Wis do tego.

Pozdrawiam,
L

PostWysłany: 05 Cze 2013, 23:16 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Lut 2013, 15:09
Miejscowość: Biedrusko
Takie coś znalazłem, na pierwszym zdjęciu MP36 a na drugim MP28:

Załączniki:
fjmp36.jpg
fjmp36.jpg [ 59.39 KB | Obejrzany 3511 razy ]
fjmp28.jpg
fjmp28.jpg [ 82.14 KB | Obejrzany 3511 razy ]

PostWysłany: 06 Cze 2013, 12:21 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 19 Kwi 2010, 11:37
Miejscowość: Gro(ß)dzisk Mazowiecki
czarny_wujek napisał(a):
Sepp napisał(a):
Będąc kilka lat temu w Pelcie w Warszawie znalazłem książkę o mauserach 98k w wersji wyborowej (chyba nazywala się 98k als Scharfschutzenwaffe). W jednym rozdziale poświęconym rosyjskim karabinom zamieszczone były fotografie mauserów z celownikami PU i PE. Czy ktoś może dysponuje fotografiami takich egzemplarzy, niekoniecznie w rękach spadochroniarzy?

Minęło trochę czasu od powyższego wpisu.
Mam gdzieś takie zdjęcie z PE a może to Zeiss, bo przecież PE w linii prostej się z konstytucji Zeissa wywodzi.
Jeżeli trzeba to mogę odszukać.

Teraz kolejne zdjęcie:
Załącznik:
Załącznik 0_7563b_4128a2cc_XL.jpg nie jest już dostępny

FJ najbardziej z lewej ma najprawdopodobniej na pasie kaburę z Visem (P35p). Porównywałem z moją kaburą i tak podobnie to wyglada. Mogła by być to alternatywnie jeszcze kabura z Browningiem HP ale te jest troszkę bardziej pękata i kieszeń an magazynek jest większa.
Czasem w źródłach i w Internecie można przeczytać, że FJ używali często Visów (podobnie jak i B-HP). Jednak materiał zdjęciowy tego nie potwierdza. Najczęściej występuje P08, rzadziej P38 a pozostałe wzory można spotkać sporadycznie.

Na innych forach to pewnie jakiś zapaleniec wyjechałby z tekstem o "złotej łopacie". :roll: ;)

Tak na szybkości znalazłem tylko jedną fotę z rosyjskim celownikiem na Mausie.

Co do Visów i B-HP, również nie znalazłem nic na potwierdzenie. Z drugiej strony wymienione pistolety mogły być przenoszone w kieszeniach kombi, lub w kaburach do P08 i P38 - sam tak robię z B-HP, bo nie widzę sensu noszenia pustej kabury(tak samo jest z chlebakiem - niestety częste zjawisko w rekonstrukcji, gdzie prawie wszyscy biegają z płaskim dupoklapcem). Posiadam replikę z celownikiem nastawnym i zaczepem na kolbę dostawną i mimo że kiedyś kupiłem kaburę do Browning`a od Kłody, wolę niemieckie, bo ich sztywna i pełna budowa lepiej chroni. Jedynie zapasowe magazynki przenoszę w kieszeni, bo są większe.
Możliwe, że niejeden spadochroniarz w Belgii w 40-tym zrobił podmiankę. 13 naboi w magu to nie 8. Ja tak zrobiłem, jak dwa lata temu spotkałem człowieka na strzelnicy z powojennym egzemplarzem i dał mi postrzelać. Jego komentarz gdy po oddaniu ośmiu strzałów chciałem mu oddać broń - "Jeszcze masz 5 sztuk" był wystarczającym bodźcem do zamiany, zresztą prawie wszyscy mają P08 i P38. ;)

Załączniki:
DSC_0033.jpg
DSC_0033.jpg [ 280.71 KB | Obejrzany 3471 razy ]

Gegen einen offenen Feind kämpfe mit Ritterlichkeit, gegen einen Partisanen
gewähre kein Pardon !

PostWysłany: 06 Cze 2013, 21:00 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15 Maj 2008, 23:49
Sepp napisał(a):
Na innych forach to pewnie jakiś zapaleniec wyjechałby z tekstem o "złotej łopacie". :roll: ;)

:D
Sepp napisał(a):
Tak na szybkości znalazłem tylko jedną fotę z rosyjskim celownikiem na Mausie.

Szukałem innego zdjęcie ale nie mogę się go doszukać.
Ale trafiłem przy okazji na inne.
Załącznik:
Colour sniper.jpg
Colour sniper.jpg [ 42.88 KB | Obejrzany 3437 razy ]

Sepp napisał(a):
Co do Visów i B-HP, również nie znalazłem nic na potwierdzenie. Z drugiej strony wymienione pistolety mogły być przenoszone w kieszeniach kombi, lub w kaburach do P08 i P38 - sam tak robię z B-HP, bo nie widzę sensu noszenia pustej kabury(tak samo jest z chlebakiem - niestety częste zjawisko w rekonstrukcji, gdzie prawie wszyscy biegają z płaskim dupoklapcem). Posiadam replikę z celownikiem nastawnym i zaczepem na kolbę dostawną i mimo że kiedyś kupiłem kaburę do Browning`a od Kłody, wolę niemieckie, bo ich sztywna i pełna budowa lepiej chroni. Jedynie zapasowe magazynki przenoszę w kieszeni, bo są większe.
Możliwe, że niejeden spadochroniarz w Belgii w 40-tym zrobił podmiankę. 13 naboi w magu to nie 8. Ja tak zrobiłem, jak dwa lata temu spotkałem człowieka na strzelnicy z powojennym egzemplarzem i dał mi postrzelać. Jego komentarz gdy po oddaniu ośmiu strzałów chciałem mu oddać broń - "Jeszcze masz 5 sztuk" był wystarczającym bodźcem do zamiany, zresztą prawie wszyscy mają P08 i P38. ;)

Akurat byłbym ostrożny z tymi podmianami i ograniczył je do niezbyt częstej praktyki. W końcu przepisowy P08 czy później P38 żołnierz miał wpisany w dokumentach.
Swoją drogą jak mieści się B-HP w kaburze od P08 czy P38. Kiedy miałem w rękach Browninga wydał mi się w sumie mały ale ciekaw jestem bo przecież w niemieckiej broni lufa jest nie osłonięta i kabura do niej dopasowana w belgijskiej schowana w zamku / suwadle co zwiększa jej wymiar.

PostWysłany: 08 Cze 2013, 09:28 
Awatar użytkownika

Oczywiście w sprawie podmianki to była tylko moja sugestia - wiadomo, że za zniszczenie, lub zagubienie elementów wyposażenia były sankcje. Inna sprawa, że dla frontowca liczy się również siła ognia. Przykładem może być skonstruowanie MP 40/II na dwa magazynki, które jednak nie było zastosowane bojowo

Załączniki:
DSC_0028.JPG
DSC_0028.JPG [ 222.48 KB | Obejrzany 3418 razy ]
DSC_0027.JPG
DSC_0027.JPG [ 227.96 KB | Obejrzany 3417 razy ]
DSC_0026.JPG
DSC_0026.JPG [ 199.67 KB | Obejrzany 3418 razy ]

gewähre kein Pardon !

PostWysłany: 08 Cze 2013, 09:30 
Awatar użytkownika

...Inna sprawa, że dla frontowca liczy się również siła ognia. Przykładem może być skonstruowanie MP 40/II na dwa magazynki, które jednak nie było zastosowane bojowo

Załączniki:
mp40i2.jpg
mp40i2.jpg [ 128.17 KB | Obejrzany 3408 razy ]
mp40-II.jpg
mp40-II.jpg [ 14.23 KB | Obejrzany 3409 razy ]
MP40_26-2-2012-(3).jpg
MP40_26-2-2012-(3).jpg [ 200.84 KB | Obejrzany 3409 razy ]

gewähre kein Pardon !

PostWysłany: 10 Cze 2013, 21:28 
Awatar użytkownika

Dziękuję za zdjęcia z kaburami! :)

MP40 II to takie niezbyt udany pomysł, o czym świadczy skala produkcji i szybkość z jaką ją zakończono. Nie widziałem chyba żadnego zdjęcia przedstawiającego użycie tej broni w polu / walce. Zresztą Seep o tym wspomina.
Można spotkać się w niektórych źródłach z informacjami na temat niemieckiej obsesji związanej z ilością amunicji w magazynku bębnowym PPSz41 - jej wynikiem wynikiem jest właśnie przedstawiany wyżej MP40 II.
Jednak jeśli spojrzymy na szybkostrzelność obu konstrukcji to może się okazać, że większy zapas amunicji może starczyć na krócej niż 32 szt w MP. A magazynek w pepeszy wymiana się trudniej niż w empiku.

PostWysłany: 10 Paź 2013, 16:02 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 17 Lut 2013, 15:09
Miejscowość: Biedrusko
Co to za konstrukcje te pod FG42?

Załączniki:
fg42sle2.jpg
fg42sle2.jpg [ 30.5 KB | Obejrzany 2221 razy ]

PostWysłany: 11 Paź 2013, 09:33 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 24 Sie 2009, 18:32
To powojenny sprzęt i do tego nie- niemiecki. Sądzę że to szwajcarski Sturmgewehr 52 wzorowany na FG 42, ale strzelał krótkim nabojem 7,5mm (później też STG54 na zwykłe naboje 7,5mm).

pozdrawiam,
l

PostWysłany: 11 Paź 2013, 11:24 
Awatar użytkownika

Szwajcaria to dobry trop.
Nie jestem pewien tylko czy wszystkie to Stg 52 ale jeden ten ostatni na dole na pewno.
Wszystkie trzy maja charakterystyczne dla szwajcarskich wojskowych karabinów raczki zamkowe.
Ciekawe czy dokładał do tego projektu ręki szwajcarski oddział Rheinmetall'a.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość